Συμμετοχή-πρόκριση μαθητών στα Μαθητικά Πρωταθλήματα 2018

Η συμμετοχή-πρόκριση μαθητών στα Μαθητικά Πρωταθλήματα 2018 έχει ως εξής:

Οι ακόλουθοι σκακιστές/σκακίστριες του συλλόγου μας αγωνίστηκαν στα Ατομικά Μαθητικά Πρωταθλήματα Δυτικής Αθήνας 2018. Συμπληρώνεται δίπλα η βαθμολογία τους και η κατάταξη στην τάξη τους. Με έντονα γράμματα είναι όσοι προκρίθηκαν στα Τελικά Αττικής.

Συνολικά συμμετείχαν 23 παιδιά και προκρίθηκαν τα 19.


  • Νήπια
    1. Παράσχης Γρηγόρης-Παναγιώτης  4,5/7 -> κατάταξη 5/26
    2. Καραμήτρος Δημήτριος  3/7 -> κατάταξη 16/26

  • Α΄ Δημοτικού
    1. Καρύδης Ανάργυρος   4,5/7 -> κατάταξη 10/38
    2. Ευσταθίου Δημήτριος  4/7 -> κατάταξη 11/38

  • Β΄ Δημοτικού
    1. Βασιλείου Ευάγγελος-Συμεών 5.5/7 -> 4/66
    2. Βεντούρας-Τσούτσουρας Πέτρος 5/7 -> κατάταξη 8/66
    3. Παράσχη Φωτεινή  5/7 -> κατάταξη 10/66 και 2ο κορίτσι
    4. Μαρίνου Ελένη-Άννα  4/7 -> κατάταξη 24/66
    5. Παππάς Παύλος   4/7 -> κατάταξη 26/66

  • Γ΄ Δημοτικού
    1. Αλεξοπούλου Ελένη  3/7 -> κατάταξη 44/81
    2. Χαλκιάς Χρήστος  2,5/7 -> κατάταξη 59/81

  • Δ΄ Δημοτικού
    1. Δαφερέρας Αντώνιος-Αρσένιος 4.5/7 -> κατάταξη 14/63
    2. Καραμαλίγκας Αντώνιος  3,5/7 -> κατάταξη 32/63

  • Ε΄ Δημοτικού
    1. Λυράκης Γεώργιος 6.5/7 -> κατάταξη 1/42
    2. Οικονομίδης Σπυρίδων 6/7 -> κατάταξη 2/42

  • ΣΤ΄ Δημοτικού
    1. Λυράκης Εμμανουήλ 5/7 -> κατάταξη 7/50

  • Α' Γυμνασίου
    1. Παρασκευοπούλου Ζωή 4/7 -> κατάταξη 6/20 και 2ο κορίτσι
    2. Σγαρδάς Αντώνιος 4/7 -> κατάταξη 9/20
    3. Ζεβλικάρης Αναστάσιος 4/7 -> κατάταξη 11/20

  • Β' Γυμνασίου
    1. Κρασσάς Νικόλαος 4.5/7 -> κατάταξη 4/17
    2. Κρασσά Ευανθία 4/7 -> κατάταξη 7/20 και 1ο κορίτσι


Επίσης στον βόρειο τομέα είχαμε:

  • Ε' Δημοτικού
    1. Τσουρέκας Κυριάκος 5.5/7 -> κατάταξη 7/94

Ενώ και η Λώλου Εμμανουέλα προκρίθηκε από τον τομέα της Δυτικής Αττικής


Συγχαρητήρια σε όλους του συμμετέχοντες καθώς και τους γονείς τους και κάθε επιτυχία στα Τελικά Αττικής!

Comments are closed.

Αρέσει σε %d bloggers: